Дорогі друзі, колеги, пайовики і споживачі!

4 июля 2013 -
article1019.jpg

 У поточному 2013 році виповнюється 75 років з часу заснування Луганськоїоблспоживспілки, колектив якої завжди був справжнім носієм цінностей споживчої кооперації. Наші пайовики у складі Укоопспілки є повноцінними членами світової родини кооператорів, яка за даними Міжнародного Кооперативного Альянсу становить майже мільярд осіб.


Споживча кооперація, що зародилася у Великобританії в двадцятих роках XIX століття, донині працює на благо простої людини, з метою задоволення потреб у товарах і послугах. У 1844 році англійські ткачі з міста Рочдейла відкрили перший споживчий кооператив, заснований на принципах, які стали базовими для європейського та світового кооперативного руху. Це - рівноправність, невисокі пайові внески, продаж товарів за помірно-ринковими цінами. У нашій державі в шістдесяті роки XIX століття рух споживчої кооперації охопив всю Україну. Так, в 1862 році в слободі Сватова-Лучка на Луганщині була відкрита перша кооперативна крамниця. Багато води витекло з тих пір. Різні етапи були в нашої довгої і непростої історії.


Великої шкоди системі облспоживспілки завдала Велика Вітчизняна війна, коли після окупації і розрухи довелося відновлювати виробничі та торгівельні потужності. Ще більше втрат споживча кооперація нашої області зазнала під час постперебудовних років, коли нашаоблспоживспілка, як і вся система споживкооперації в Україні, втратила значну частину своєї власності. Але споживча кооперація в нашій країні зуміла вижити в різних суспільно-політичних формаціях, що в черговий раз доводить, що кооперативні методи господарювання пройшли перевірку часом. Третє століття наш рух гідно працює і виконує свою соціальну місію.


Луганськаоблспоживспілка є активним членом Укоопспілки. У рік свого семидесятипятиліття ми входимо у нову фазу своєї історії. Масштабні і системні реформи проходять у нашій організації. Йдеться, зокрема, про процес створення кооперативної торгівельноїмережі в Україні, в якому ми, луганчани, беремо найактивнішу участь. Зазначу, що всеукраїнська мережа кооперативних супермаркетів - це реальний спосіб вистояти в умовах глобалізації світової економіки. Яскравий приклад того сучасний досвід кооператорів Великобританії, які об'єднали 2800 магазинів в єдину мережу. Під час останнього візиту до Англії цей досвід був детально вивчений делегацією українських кооператорів на чолі з головою правління Укоопспілки Владиславом Гончаренко. Українських кооператорів чекає серйозна робота в цьому напрямку.


Як зазначив Президент нашої держави Віктор Федорович Янукович у зверненні до українців з нагоди Дня Європи: «Ми повинні розуміти, що рух до Європи - це наполеглива праця».


Я вірю, що притаманні кооперативному руху риси – взаємодопомога, солідарність, рівність, демократичність, допоможуть нам самовіддано працювати на благо своїх родин і українського суспільства.


Зі святом, друзі!


Бажаю вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та нових трудових досягнень!


Володимир Ландік

Голова правління ССТ «Лугспоживспілка»

← Назад